Artykuły

Witam Cię na moim blogu!

Cześć!
Witam Cię na moim blogu finansowym. Jeśli interesuje Cię temat pieniędzy, inwestycji, co można zrobić z oszczędnościami, jak je pomnażać, chcesz się czegoś dowiedzieć o giełdzie, konkretnych spółkach, jak inwestować, czym jest dywersyfikacja i jak nie dać się inflacji, to dobrze trafiłeś. 

Jeśli mnie nie znasz to nazywam się Konrad i jestem inwestorem indywidualnym. Od ostatnich kilku lat też prowadzę kanał na Youtube: „Konrad Książak – Giełda, Pieniądze, Inwestycje” (https://www.youtube.com/c/GPWnotowania). Mówię tam głównie o polskiej giełdzie. Jednak od czasu do czasu powstają też materiały o innych metodach inwestycji, jak np. o rynku nieruchomości, czy o emisjach crowdfundingowych. Moim zdaniem absolutnym obowiązkiem obecnie jest zrobić coś ze swoimi pieniędzmi. Dlatego też założyłem kanał na Youtube, żeby szerzyć wiedzę w zakresie inwestycji. W końcu jeśli my czegoś nie zrobimy, to politycy chętnie zajmą się naszą gotówką, a to w moim odczuciu nie jest dobra opcja niezależnie od tego, która partia polityczna jest u władzy.

Teraz ruszam też z blogiem ze względu na to, że wiele osób woli słowo pisane od mówionego. Chcę dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, więc wychodzę wam naprzeciw. Podjąłem taką decyzję po wielu mailach z prośbą o to abym też oprócz filmów zaczął pisać otwieram tego bloga. Tematy będą bardzo podobne jak na moim kanale na Youtube. Będę skupiał się na inwestycjach, polskich spółkach, inflacji, ekonomii, omawianiu bieżącej gospodarczej rzeczywistości.

Niestety też pojawią się wątki polityczne ze względu na to, że polityka, czy tego chcemy czy nie mocno wpływa na ekonomie. Można wymienić chociaż decyzję polityczną o niehandlowych niedzielach i jak mocno to wpłynęło na spółki typu CCC lub LPP. Wiele osób uważa, że mówią o giełdzie nie należy poruszać polityki. Ja jednak jestem odmiennego zdania, ale bardziej patrzę na politykę przez pryzmat tego kto może na danej decyzji stracić i zarobić. Nie będę tutaj mówił, która partia polityczna jest lepsza czy gorsza, ale jak na danych decyzjach można zarobić i jakie niosą z sobą zagrożenia. W końcu chodzi o nasze finanse, więc warto moim zdaniem jest mieć jak najszerszy przegląd tego co się dzieje.

Ten wpis nie jest zbyt długi oraz nie zawiera różnych tabel, bo nie o to tutaj chodzi. Chciałem się z Tobą przywitam i powiedzieć Ci czego możesz się u mnie spodziewać. Jeśli masz jakieś swoje sugestie podziel się nimi w komentarzu. W końcu można powiedzieć, że dopiero zaczynam (działalność blogową), więc jestem w tym zielony, a przecież robię to dla Ciebie. Mam nadzieję, że będziesz często odwiedzał mnie na mojej stronie oraz na kanale Youtube.

Poszukaj też innych wartościowych materiałów na mojej stronie jak podcasty o inwestowaniu, czy wywiady z szefami spółek giełdowych, każdy znajdzie coś dla siebie

Podcasty o inwestowaniu: https://notowaniagpw.pl/kategoria/podcast/o-inwestowaniu/
Wywiady z szefami spółek giełdowych: https://notowaniagpw.pl/kategoria/podcast/wywiady/

 

Pozdrawiam
Konrad 🙂

Wszystkie treści zawarte w filmie służą jedynie celom edukacyjnym i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206 poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższej publikacje ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na jej podstawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.