Wyświetlanie 1–12 z 18 wyników

Analizy spółek giełdowych

Inwestycje w spółki notowane na giełdzie cieszą się dziś coraz większą popularnością na całym świecie. W Polsce grono inwestorów indywidualnych ciągle się powiększa – wiele osób szuka informacji o tym jak zacząć inwestować, które spółki kupować i w jaki sposób je analizować. Ostatnia z tych czynności nie zawsze jest łatwa. Zajmuje też sporo czasu. Nie należy jednak z niej rezygnować. Dobrze przeprowadzona analiza spółki pomaga inwestorowi podjąć decyzję o zakupie lub sprzedaży akcji oraz zwiększa szanse na powiększenie kapitału. Czy to oznacza, że musisz poświęcać długie godziny na naukę, a także przeglądanie raportów spółek i śledzenie kursów? Nie – z pomocą przyjdzie Ci moja oferta!
Czytaj więcej Mój sklep internetowy obejmuje m.in. analizy spółek giełdowych. Możesz wybrać jeden z wielu około godzinnych filmów o jednej spółce. W każdym takim materiale mówię o wynikach finansowych danego podmiotu, omawiam perspektywy firmy, wskazuję jej ryzyka i mocne strony, a także przeprowadzam analizę techniczną. Dzięki dostarczonym informacjom możesz w komfortowy sposób podjąć decyzje o tym, czy warto w danej spółce ulokować swój kapitał.

Notowania spółek – które firmy analizuję?

Oferowana analiza spółek giełdowych obejmuje podmioty z Giełdy Papierów Wartościowych (głównego parkietu) oraz New Connect. Znajdziesz u mnie zarówno notowania spółek WIG20, jak i mniejszych podmiotów, które jeszcze nie zostały zauważone przez szerokie grono inwestorów, więc mogą być dobrą okazją na lokatę kapitału. Nie ograniczam się do jednego sektora czy branży. Dostępne są np. analizy liderów handlu detalicznego (Dino), nowoczesnych spółek technologicznych (LiveChat), dużych podmiotów budowlanych (Pekabex, Mirbud) czy brokerów (XTB). Z łatwością znajdziesz notowania spółek, które Cię interesują, a także wybierzesz firmy wcześniej Ci nieznane, mogące stanowić bardzo dobrą okazję inwestycyjną.

Profesjonalna analiza spółki – dlaczego warto wybrać moją ofertę?

Jestem inwestorem długoterminowym, więc analizuję spółki, zwracając uwagę na to, co mogą przynieść najbliższe lata. Dlatego też filmy dostępne w moim sklepie internetowym, są bardzo długo aktualne. Nie koncentrują się wyłącznie na wynikach z jednego kwartału, pojedynczych decyzjach, podejmowanych przez określoną firmę, czy też zdarzeniach na szerokim rynku. Oczywiście, moja analiza spółek giełdowych obejmuje wszystkie te kwestie, ale zwraca również uwagę na szerszy kontekst, bardzo istotny dla inwestorów. Wykorzystując duże doświadczenie, narzędzia analizy fundamentalnej, analizę techniczną i przydatne dane rynkowe, umożliwiam podejmowanie najlepszych decyzji inwestycyjnych. Dostępne materiały pomogą Ci zrozumieć, dlaczego akcje poruszają się w określonym kierunku. Łatwo ocenisz, czy obecnie w danym sektorze przeważa rynek niedźwiedzia, czy byka. Każda analiza spółki to przede wszystkim wyjaśnienie, czym dany podmiot się zajmuje – w jakiej branży działa, na czym zarabia, jakie ma koszty, jak duża jest firma, czy prowadzi jakieś inwestycje itp. Przedstawię Ci również, jakie spółka może mieć przed sobą perspektywy. Wskażę najważniejsze zagrożenia i szanse. Zerknę w stronę konkurencji, opiszę sentyment oraz zwrócę uwagę na wspomniane już wskaźniki techniczne. Każdą analizę kończę podsumowaniem, zawierającym kluczowe wnioski.

Analiza wyników finansowych – co to jest?

Jednym z najważniejszych elementów proponowanych przeze mnie przeglądów notowań giełdowych spółek, jest analiza wyników finansowych. Dzięki niej na zoptymalizowanych danych można szybko ocenić kondycję finansową danej firmy, porównać ją do konkurencji, zauważyć wiele ryzyk i szans, a także nakreślić perspektywy. W analizie wyników finansowych bazuję najczęściej na dostarczanych przez spółkę raportach okresowych i rocznych. Sprawdzam bilans, zestawienia zysków, sprawozdania z przepływów pieniężnych, koszty operacyjne, przychody, wydatki, a także cenniki poszczególnych usług (jeśli są dostępne) oraz to, jak kształtują się w czasie. Na podstawie takiego przeglądu można szybko ocenić kondycję finansową danej spółki i np. uzyskać odpowiedź na pytanie: czy nie ma zbyt wysokiego długu w czasach rosnących stóp procentowych? Bazując na takich danych ograniczysz ryzyko podjęcia niewłaściwej decyzji. Przegląd finansów spółki jest elementem analizy fundamentalnej, która zawsze jest podstawą moich materiałów. Posługując się nią omawiam m.in. model działania firmy, jej plany, wspomniane już mocne i słabe strony, otoczenie rynkowe oraz wycenę spółki. Dzięki temu otrzymasz dokładny wgląd w to, jak działa konkretny podmiot i czy podejmuje właściwe decyzje biznesowe. Fundamentalna analiza spółek giełdowych jest podstawą inwestowania długoterminowego.

Analiza techniczna spółek – na czym polega?

Uważam, że notowania spółek warto analizować zarówno za pomocą analizy fundamentalnej, jak i technicznej, dlatego moja oferta jest kompleksowa. W każdym materiale zwracam również uwagę na wskaźniki techniczne. Analiza techniczna spółek omija fundamenty. Zamiast tego szuka statystycznych wzorców na wykresach giełdowych, które mogą ułatwiać przewidywanie przyszłych trendów cenowych, czyli kierunków podążania kursu. W tym obszarze sprawdzam pojawiające się na wykresach sygnały, formacje techniczne, oscylatory i inne pomocne wskaźniki. Taka analiza spółki pozwoli Ci określić na przykład, czy akcje danej firmy są w trendzie wzrostowym, czy spadkowym. Łatwiej również będzie Ci znaleźć dołek, w którym warto dokonać zakupu oraz górkę, na której warto sprzedać akcje.

Giełda notowania spółek – w jakiej formie dostępne są analizy?

Jak wspomniałem na początku, mój sklep internetowy obejmuje analizę spółek giełdowych w formie materiałów wideo. Każdy film trwa ok. godziny i koncentruje się na określonej firmie. Przy nagraniu dostępna jest data sporządzenia analizy oraz krótki opis tego, co można zobaczyć w materiale. W filmach nie tylko prezentuję i omawiam wykres, ale także pokazuję raporty, prezentacje, ważne artykuły, tabele itp. Całość jest przygotowana w bardzo przystępnej, czytelnej formie, do której wygodnie się wraca. Przykłady tego typu materiałów możesz znaleźć na moim kanale YouTube – GPW Notowania.